VMware i ciągłe reinstalacje składników

Odkąd Ubuntu 10.04 w Nowy rok zgubił system plików, tak od tamtej pory korzystam z Linux Mint. Aktualnie (stan 9.01.2011) korzystam z Mięty o numerze 10. Z tej racji, że lubię testować różne systemy, posiadam również zainstalowany program do tworzenia maszyn wirtualnych VMware. No dobra ale o co chodzi ?

Odkąd zainstalowałem wyżej wymieniony program, to zawsze podczas jego uruchamiania następowała reinstalacja jego składników. Po prostu pojawiało się okno:

…w którym należało kliknąć Install i czekać, aż moduły się przeinstalują. Z czasem zaczęło mnie to denerwować i postanowiłem poszukać pomocy na forach. Rozwiązanie okazało się banalne. Należało się zalogować jako root w konsoli, wpisać:

nano /etc/vmware/config

w otwartym pliku znaleźć wartość:

VSOCK_CONFED

i zmienić ją na:

no

Problem ustąpił jak ręką odjął.

Jednak sumienie mi z jednego powodu nie dawało spokoju. Czy ten problem występuje tylko pod miętą, czy jeszcze na innych systemach. Otóż okazało się, że ów błąd występuje na kernelach od 2.6.35 wzwyż. Nie wiem dokładnie czym jest to spowodowane. Ważne, że problem ustąpił i póki co nic nie wskazuje na to, aby inne błędy się pojawiały.