27.11.2010 – wszystko się zaczęło

Dnia 15 kwietnia 2010 zrodził się pomysł. Od 1 maja kodzenie, dostosowanie itp. Od lipca testy, poprawki, testy, poprawki. W końcu 27.11.2010 roku wystartował… Morfiblog.

Było rok temu

Rok temu wystartował Morfiblog. Zrodził się on jako pomysł na języku polski.

Co by było, gdyby stworzyć blog, który będzie jednocześnie autoreklamą i zbiorem porad tak dla początkujących jak i zaawansowanych ?

To główne założenie prezentuje go dziś. Od roku czasu blog prowadzę sam i sam piszę, tworzę wszystkie poradniki na nim zawarte. Staram się robić to rzetelne. Raz jednak wychodzi lepiej, raz gorzej, jak to w życiu :-).

Dobre początki i kryzys

Początkowo blog znajdował się pod domeną www.morfiblog.cba.pl Strona stała na bezpłatnym serwerze. Na początku było wszystko ok. Artykuły się pojawiały, ludzie komentowali lub nie, to dodano nową funkcję… Życie szło do przodu. Do momentu, kiedy strona coraz częściej zaczynała dostawać czkawki. Na początku postanowiłem wykonać zabiegi optymalizacyjne. Pomogło na pewien okres czasu i sytuacja zatoczyła koło. Teraz już nie było odwrotu. Musiałem się przenieść.

Nowy serwer, nowa domena, nowe możliwości

Drugiego kwietnia, witryna finalnie wylądowała na nowym serwerze. I można powiedzieć, że od tego dnia blog rozwinął skrzydła. Na początek pod włos poszedł wygląd. Potem dodawano coraz to inne wtyczki, blog lądował w social media i przybrał stan taki, jak teraz mamy. Póki co (odpukać) serwer działa bardzo dobrze i oby jak najdłużej tak działał.

Za rok

Co przyniesie nowy rok ? Nowe artykuły, nowe video materiały a i z samym blogiem na pewno będzie się coś działo.

P.S Takie małe ogłoszenie do Was :-)

Drodzy czytelnicy,

Dziękuje Wam bardzo za czytanie, komentowanie, ogólnie za wszystkie działania, które sprawiają, że blog tętni życiem. Mam nadzieje, że moje porady pomogły niejednemu w rozwiązaniu problemu. Nie przestawajcie tego robić. Zgłaszajcie pomysły, komentujcie wpisy, jednym słowem sprawcie, aby wokół bloga wyrosła wspaniała społeczność chętna do pracy i niesienia pomocy innym.

 

Jeszcze raz dziękuje.

Morfeusz888.