Wideo recenzja: Windows 8 Consumer Preview. Rozkładamy system na atomy.

Myśl inaczej, rób inaczej, poczuj się inaczej. Takie hasła mogę powiedzieć po testach Windows 8 CP. Całkiem inne podejście do użytkownika, wymagające przystosowania się do nowego interfejsu.
Ta recenzja będzie inna niż wszystkie. Po pierwsze nagrałem wideo. Doszedłem do wniosku, że lepiej pokazać jest na wideo jak działa system, niż sucho go opisywać i dawać screeny…

Druga sprawa to inne podejście do całego systemu. Wiele recenzji jest bardzo krytycznych. Moja stara się zachować najbardziej optymalny poziom. Wytykam rzeczy złe, ale i również pochwalam rzeczy dobre. Na początku wstawiłem screeny z instalacji i wstępnej personalizacji systemu. Nie rozpisywałem się za bardzo, ponieważ etap instalacji nie różni się niczym oprócz kolorów z systemu Windows 7, zaś wstępna personalizacja jest bardzo podobna z systemu DP (Developer Preview). Druga część to wideo recenzja, która w czasie 3003 sekund (51 minut i 3 sekundy) przedstawia ciekawe zmiany, gesty, aplikacje… oraz jedną, bardzo ciekawą funkcję, która czyni nasz system kliencki mini serwerem. Zapraszam do oglądania.

Etap instalacji

Podczas instalacji system poprosi nas o podanie kodu licencyjnego. Znajdziemy go na stronie firmy Microsoft.

Właściwa instalacja została zakończona. Teraz system przygotowuje się do pierwszego uruchomienia.

Wstępna personalizacja

Mamy możliwość wykonania szybkiej personalizacji lub wszystko ustawiać wedle naszego życzenia. My oczywiście nie ograniczamy się i wybieramy drugą opcję.

Podajemy e-mail naszego konta Windows Live.

Podajemy hasło do naszego konta Windows Live.

Waga czystej instalacji.

Zajęta pamięć RAM świeżo po instalacji.

Część wideo: recenzja

Kilka uwag do filmiku.

W niektórych momentach program po prostu nie dawał już rady i niekiedy przerywał nagranie na kilka sekund. Da się to wyłapać. Przepraszam za wszelkie ewentualne takie usterki. Jest to moje pierwsze tak długie nagranie jak i również programu, który i tak bardzo dobrze się spisał. Jest również parę potknięć językowych, ale mam nadzieje, że wybaczycie mi to.

P.S Po inne filmy zapraszam na oficjalny kanał YouTube oraz Vimeo.