Zablokuj reklamy i zmień adres e-mail na Facebook’u

Facebook ostatnio zaczyna coraz ostrzej zagrywać jeżeli chodzi prywatność. Na szczęście pozostawia nam wybór. Minimalny, ale jednak jest, czy chcemy z pewnych „udoskonaleń” korzystać czy nie.  Ostatnie dwie zmiany wprowadzone na portalu wywołały nie małą burzę, ale koniec końców wszystko możemy zmienić wedle naszych życzeń.
 
FB ostatnio sam zmienił domyślny adres e-mail wyświetlany w profilu na ten z domeny @facebook.com oraz domyślnie wyrażamy zgodę na przetwarzanie naszych danych w celach reklamowych. Artykuł pokaże jak te ustawienia zmienić.

E-mail

 
Na początku zajmiemy się zmianą adresu e-mail. Ja na swoim koncie mam ukochany Timeline i na jego podstawię pokaże jak zmienić adres. Wchodzimy na naszą główną stronę i klikamy na zaktualizuj informacje:

Teraz przechodzimy do Dane kontaktowe i klikamy na przycisk edytuj:

W sekcji Adres e-mail będziemy mieli dwie pozycje. Nasz główny adres e-mail, jak ktoś wprowadził i ten adres z domeny @facebook.com. Jeżeli ktoś chce, aby jego główny adres e-mail był widoczny, zaś ten z FB nie, to ustawia ikony po prawej stronie tak, jak jest pokazane na screenie.

Teraz wystarczy tylko kliknąć na Zapis i zmiany zostaną zapisane.
 

Reklamy

 
Facebook jeżeli chodzi o reklamy to ciekawe się wycwanił. O co dokładnie chodzi. Wchodzimy przykładowo na stronę A, na której jest umieszczona wtyczka społecznościowa FB i tam widnieje nasze zdjęcie, imię i nazwisko i coś tam jeszcze. Wszak, Facebook nie udostępnia naszych danych firmom trzecim, ale widnieją one na ich stronach poprzez wtyczki. A wtyczki jak wiadomo pobierają dane od FB.  Jest możliwość zablokowania tego.
 
Wchodzimy w ustawienia naszego konta:

Teraz po lewej stronie klikamy na Reklama na Facebooku:

Interesują nas dwa linki:

Klikamy na pierwszy z nich i z rozwijanej listy wybieramy nikt:

Klikamy na Zapisz zmiany. Tak samo postępujemy z drugim linkiem:

Teraz możemy czuć się „bezpieczni” ;-)