Nie działa sprawdzanie pisowni w LibreOffice

Od wersji 3.5.0 mam tak, że po instalacji lub aktualizacji (nadpisania starych plików) nie działa mi sprawdzanie pisowni w pakiecie LibreOffice nawet jak wszystkie słowniki są zainstalowane poprawnie. Jak napiszę kóra czy pżymiotnik, to program nie raczy tego poprawić. Do czasu wydania wersji 3.6.0 pomagała reinstalacja, teraz już nie bardzo. Znalazłem jednak sposób na rozwiązanie tego problemu, a mianowicie usunięcie profilu aplikacji.

Takie sytuacje zdarzają się głównie pod systemem Windows. Pod Linuksiem nie miałem jeszcze takiej przypadłości.

Jeżeli uruchomimy program Writer i aplikacja nie będzie podkreślać na czerwono źle napisanych wyrazów, to zamykamy program i uruchamiamy Eksplorator Windows. Teraz klikamy na Organizuj i Opcje folderów i wyszukiwania:

W nowym oknie przechodzimy do zakładki Widok i zaznaczamy opcję Pokaż ukryte pliki, foldery, dyski.

Klikamy na ok. Teraz idziemy tą ścieżką:

dysk systemowy
użytkownicy
nasza_nazwa_użytkownika
AppData
Roaming

i będzie tam folder LibreOffice

Klikamy prawym przyciskiem myszy i z menu wybieramy Zmień nazwę i zmieniamy nazwę folderu np. na LibreOffice.old. Gdy już to zrobimy, uruchamiamy pakiet LibreOffice. Uruchamianie programu może dłużej porwać, ponieważ rozpocznie on tworzenie od zera swojego profilu.

Może się tak zdarzyć, że gdy program utworzy swój profil to automatycznie się zamknie. W takim przypadku należy jeszcze raz uruchomić aplikację i od teraz sprawdzanie pisowni powinno działać bez problemów.