Szkolenie z systemu Linux dla studentów AGH [Aktualizacja]

Nic nie wiesz z Linuksa, a kolokwium zbliża się coraz większymi krokami? Nie ma takiej osoby, która wytłumaczyłaby Ci podstawy tego systemu operacyjnego? Nie czekaj na termin poprawki, tylko organizuj czas i wpadnij 19 listopada na szkolenie!

Dnia 19 listopada 2012 roku od godziny 16:00 do godziny 18:00 w Gimnazjum nr. 25 przy ulicy Strąkowa 3A odbędzie się wykład “ala” szkolenie z systemu operacyjnego Linux. Szkolenie będzie zawierało wszystko to, co przerabiacie na wykładach. Nie będzie to suchy, jednolity tekst pokazywany na ekranie, ale ciekawa prelekcja połączona z pokazami praktycznymi, także na pewno nie uśniecie na szkoleniu :).

Do kogo kierowane jest szkolenie?

Szkolenie kierowane jest głównie dla tych osób, które nigdy wcześniej nie miały styczności z tym systemem operacyjnym. Tematy, jakie zostaną poruszano to:

  poruszanie się po strukturze katalogów;
  tworzenie, usuwanie plików i katalogów;
  dowiązania twarde i symboliczne;
  strumienie wejścia i wyjście;
  uprawienia plików i katalogów;
  procesy i usługi użytkownika - zarządzanie;
  zmienne środowiskowe;
  symbole wieloznaczne;
  archiwizacja danych.

Na szkolenie przeznaczone są gdzie godziny zegarowe połączone z przerwą 15 minutową. Rozkład zajęć przedstawia się następująco:


  16:00 - pierwsza część
  17:00 - 17:15 - przerwa
  17:15-18:10 - druga część

Kto to poprowadzi?

Szkolenie poprowadzi Pieczyrak Paweł, który w sieci bardziej znany jest pod kryptonimem Morfeusz888. Od około 12 lat interesuje się technologiami związanymi z szeroko pojętą informatyką, zaś od koło 8 lat technologiami związanymi z sieciami i serwerami, w tym i systemem Linux. Organizator i prelegent konferencji TKonferencja, redaktor i administrator w jednym.

Rejestracja

AKTUALIZACJA 16 listopada 2012 23:59.

Rejestracja została zablokowana. Wszyscy Ci, którzy się zarejestrowali proszeni są o potwierdzenie rejestracji do dnia 18 listopada do godziny 23:59.

Gdzie to wszystko?

Szkolenie odbędzie się w Gimnazjum nr. 25, które znajduje się na ulicy Strąkowa 3A. Więcej informacji pod tym linkiem.

Ile to kosztuje?

Szkolenie jest w pełni darmowe. Organizator nie zapewnia żadnego poczęstunku.

Pytania?

Jeżeli masz pytania odnośnie szkolenia, pisz na adres e-mail: pawel.pieczyrak888[malpa]gmail.com