Konfiguracja ustawień Compiza – poradnik wideo

Compiz to manager okien i kompozycji znany każdemu (a przynajmniej prawie każdemu) użytkownikowi systemu Linux. Na jego bazie powstało wiele pochodnych, ale i tak do pewnego czasu wiódł prym, jeżeli chodzi o generowanie efektów 3D. Popularność zdobył dzięki wydajności. Nawet przy słabych parametrach komputera na ekranie mogły dziać się cuda.

Jednak od pewnego czasu główny programista powiedział, że nie będzie już rozwijał Compiza. Oznacza to, że nic nowego w nim nie zobaczymy. Nie należy jednak aż tak bardzo przejmować się, ponieważ jeszcze dużo wody upłynie, nim wszystkie dystrybucje porzucą Compiza lub działające na jego bazie dodatki i klony.

W tym wideo poradniku chcę Wam pokazać konfigurację tego kombajnu. Jako platformę wykorzystałem system operacyjny Ubuntu i środowisko Unity. Można jednak go również wykorzystać w odniesieniu do innych dystrybucji. Ja tylko pokazałem przykład, jak można skonfigurować Compiza przy pomocy narzędzia CompizConfig. Użyte przeze mnie skróty są jak najbardziej przypadkowe i nie musicie stosować ich toczka w toczkę.

Zapraszam do oglądania!

Czas trwania: 27:47