Relacja z konferencji Mobile Solutions

19 lutego w Warszawie odbyła się premierowa edycja konferencji „Mobile Solutions” zorganizowana przez firmę Platinium Cast. Konferencja poświęcona była zagadnieniom związanym z technologią mobilną.

Mobile Solutions logo

Liczne grono uczestników dowiedziało się jakie zalety płyną z korzystania z mobilnych urządzeń, ale również na co trzeba uważać podczas pracy z newralgicznymi danymi.

Podczas konferencji Małgorzata Darowska z kancelarii Salans odniosła się do aspektów prawnych związanych z urządzeniami mobilnymi. Tomasz Wodziński (reprezentant firmy Borland )w swoim wystąpieniu poruszył tematykę optymalizacji kosztów wytwarzania najwyższej jakości oprogramowania aplikacji mobilnych.

Rafał Czupryński z firmy Microsoft krok po kroku przedstawił funkcjonalności Windows Phone.

Poruszony został także temat zagrożeń – odniósł się do niego Maciej Ziarek reprezentujący Kaspersky Lab.

Strategie i najlepsze praktyki wdrażania rozwiązań mobilności korporacyjnej były głównym zagadnieniem wykładu Chris’a Rottner’a z Air Watch. Natomiast do tematu aplikacji transakcyjnych i mobilnej bankowości odniósł się Paweł Skrzyński z 1APP S.A.

Podczas konferencji zaprezentowała się także firma Saba Serwis. Przedstawiono również wyniki badań potencjału rozwojowego mobile online przeprowadzone przez IAB Polska – analizą, których zajął się podczas konferencji Paweł Kolenda. Michał Sztąberek z Prevent Magazine odpowiedział na pytanie dotyczące regulacji wykorzystywania urządzeń mobilnych w polityce bezpieczeństwa.

Na zakończenie konferencji Łukasz Kłosowski z GoMobi.pl przeanalizował najlepsze polskie przykłady kampanii reklamowych z wykorzystaniem narzędzi mobilnych.

Pośród ponad 120 uczestników rozlosowane zostały nagrody ufundowane przez Wydawnictwo Znak Litera Nova, Kaspersky Lab oraz Stowarzyszenie Cloud Security Alliance.

Kilka zdjęć z konferencji:

mobile_solutions_relacja__MG_5453

mobile_solutions_relacja__MG_5480

mobile_solutions_relacja__MG_5577

mobile_solutions_relacja__MG_5592

mobile_solutions_relacja__MG_5598

mobile_solutions_relacja__MG_5599

mobile_solutions_relacja__MG_5629

mobile_solutions_relacja__MG_5691

Patronatem imprezy był Morfiblog.pl

logo