Wiosenne nowości na blogu

Zapewne w ostatnich dniach zauważyliście, że ze strony jedne funkcje znikają, a drugie pojawiają się, a to wszystko podyktowane “wiosennymi” zmianami na blogu. Co konkretnie się zmieniło?

Nowy pasek social

Po wejściu do artykułu po lewej stronie zobaczycie nowy pasek social:

social_4

Możecie z niego zalajkować, tweetnąć lub dać +1 dany wpis. Dodatkowo pokazuje aktualny stan poszczególnych kliknięć.

System komentarzy Facebook

Druga pod względem nowości to dodanie do bloga systemu komentarzy, które oparte są na wtyczce Facebook’a. Zapewne zastanawiacie się czym ta zmiana jest podyktowana.

Pierwszy powód to umożliwienie użytkownikom komentowanie z użyciem ich tożsamości, drugi to możliwość większej promocji bloga na portalu Facebook ;).

Komentarze Facebook posiadają status beta i jeżeli ich rola nie będzie odpowiednia, system zostanie usunięty.

Większe ikony oceny artykułów

Powiększono ikony odpowiedzialne za ocenianie artykułów. Teraz znajdują się tak przed jak i po artykule.

System zgłaszania sugestii, błędów

Najważniejsza nowa funkcja to możliwość zgłaszania błędów, sugestii co do działania witryny, ale i uwaga… propozycji artykułów! Masz pomysł na artykuł? Nie czekaj, tylko zgłoś pomysł. Więcej informacji pod linkiem.

Śledzenie postępów tworzenia artykułów

Skoro możecie dać propozycję artykułu, to możecie jeszcze… je śledzić! Od tej pory na stronie https://trello.com/b/k0e0v06l możecie śledzić jakie artykuły oficjalnie są gotowe do rozpoczęcia pisania i czekają w kolejce, jakie są w trakcie pisania i na jakim etapie rozwoju się znajdują, gotowe do publikacji i z jakiego względu odrzucone. Zapraszam do częstego odwiedzania tej strony ;).