PPC oraz ST – prawo wojenne w grach, obrazy dysków i dwa systemy w telefonie

Troszkę się tego nazbierało, więc najwyższy czas dodać kilka rzeczy spoza Morfiblog.pl ;-) Kto z Was lubi reinstalować system operacyjny? Wykonywanie kopii zapasowej plików, potem instalacja aktualizacji, sterowników, aplikacji… Pół dnia zmarnowane.

Jak byłem młodszy, czyli gdzieś 5, 6 lat temu to faktycznie, w postawieniu systemu na nowo nie widziałem niczego złego i nie nużyło mnie to. Obecnie w wieku 20 lat na myśl o przeinstalowaniu systemu na swoim produkcyjnym komputerze robi mi się słabo. Dlaczego mam tracić cenny czas? Lepszym rozwiązaniem jest wykonanie obrazu dysku i w razie awarii przywrócić życie naszemu blaszakowi w ciągu 20, ewentualnie 30 minut. Ale… jak i czym to robić? Na te i inne pytania znajdziecie odpowiedzi w moim poradniku, który został zamieszczony na łamach PurePC.pl.

Poradnik – Jak wykonać obraz dysku twardego i systemu Windows

Prawo wojenne w grach? Wszystko mogę zrozumieć, ale bez przesady. Temat przemocy wraca niczym bumerang i wszyscy obwiniają twórców gier za to, że tworzą takie a nie inne produkcje oraz… że grają w nie dzieci! O zgrozo… To firmy mają dbać o dobro dzieci, czy od tego są rodzice? Kilka słów przemyśleń na ten temat znajdziecie w linku zamieszczonym poniżej.

Prawo wojenne w grach komputerowych? Tylko opcjonalnie!

Wyobrażacie sobie posiadanie w jednym telefonie dwóch systemów operacyjnych? Ja też nie, ale widocznie nadchodzą takie czasy, kiedy wygodnie będziemy mogli się przełączać pomiędzy Windows Phone oraz Androidem. Kto wpadł na tak genialny pomysł? Nie Google, nie Apple, tylko… Microsoft i to w niecodziennych okolicznościach. Zapraszam do zapoznania się z całym materiałem.

Windows Phone i Android w jednym stali domu