Przenoszenie zapisu gry w Euro Truck Simulator 2

Jeżeli ktoś z Was zdecydował się po przeczytaniu recenzji zakupić Euro Truck Simulator 2, to warto się dowiedzieć jak zabezpieczyć oraz przywrócić zapis gry.

Stan gry oraz inne ustawienia zapisywane są w folderze Euro Truck Simulator 2, który mieści się w Dokumentach.

1_kopia_zapisu_ets2

W przypadku wykonania kopii zapasowej wystarczy tylko skopiować zawartość folderu w bezpieczniejsze miejsce. Jeżeli zaś chcemy przywrócić nasz stan gry, to przechodzimy do folderu Euro Truck Simulator 2, następnie do profiles i kopiujemy cały folder oznaczony różnymi literami i cyframi.

2_kopia_zapisu_ets2

Przeskakujemy do oryginalnego folderu gry, wchodzimy do profiles i wklejamy wcześniej skopiowany katalog. Po uruchomieniu Euro Truck Simulator 2 powinniśmy mieć dostęp do naszego konta jak i konkretnych zapisów.

3_kopia_zapisu_ets2

Uwaga! W przypadku niezgodności wersji koniecznie okaże się wczytanie poprzedniego stanu gry. Będziemy mieli do wyboru nie tylko nasze zapisy, ale i te wykonywane automatycznie.

Możemy się pokusić o przywrócenie całego katalogu. Wtedy oprócz samego zapisu zostaną przywrócone wcześniejsze ustawienia gry, takie jak grafika czy też ustawienia klawiszy sterowania.