Aktualizacja Windows 8.1 – przygotuj się

Dziś pojawiła się aktualizacja systemu Windows 8 do wersji 8.1, jednak nim radośnie przystąpimy do aktualizacji, wykonajmy pewne kroki, które w razie niepowodzeń uchronią nas przed totalną katastrofą.

Wykonaj kopię zapasową danych

Jeżeli masz na komputerze ważne dla siebie pliki, wykonaj kopie zapasową. Najlepiej byłoby, abyś wykonał obraz dysku. W przypadku całkowitej awarii nie będziesz musiał instalować wszystkiego od nowa, tylko przywrócisz wcześniej działający system w ciągu 30 minut.

Zainstaluj aktualizacje z Windows Update

Przed przystąpieniem do aktualizacji zainstaluj wszystkie dostępne poprawki z Windows Update oraz aktualizacje aplikacji z Windows Store. To da Ci pewność, że Twój system jest aktualny.

Upewnij się, że masz stały Internet

Korzystasz z mobilnego Internetu? Nie pobieraj aktualizacji. 64-bitowej wersja systemu waży ponad 3 GB.

Upewnij się, że urządzenie nie pracuje na baterii

Wysoce niezalecane jest instalowanie poprawki na zasilaniu bateryjnym. Podczas instalacji urządzenie będzie kilka razy restartowane.

Dodaj swój numer telefonu w Microsoft Account

Podczas końcowej konfiguracji niezbędne będzie podanie numeru telefonu, na który następnie zostanie wysłany specjalny kod.

Komputer przestał reagować w trakcie instalacji

Jeżeli pasek postępu nie reaguje, nie resetuj komputera. Poczekaj około 10-15 minut. Jeżeli po tym czasie nic nie zacznie się dziać, wykonaj reset.

Po zainstalowaniu aktualizacji mam angielski interfejs i spolszczenie systemu z tej strony nie skutkuje

Rzuć okiem na ten artykuł.