Ankieta: SP 2 dla Windows 7 i SP 1 dla Windows 8. Chcemy tego?

Firma Microsoft zapowiedziała, że nie planuje wydawać tak zwanych Service Packów, czyli zbiorów poprawek w jednym miejscu. W zamian mamy otrzymywać nowe wersje systemu w postaci 8.1 itd. Trzeba jednak powiedzieć szczerze, iż liczba poprawek znacząco wzrosła i przykładowo dla systemu Windows 8 Pro ich sumaryczny rozmiar przekracza 2 GB. Na dodatek, aby móc zainstalować system Windows 8.1, trzeba wcześniej te 2 GB pobrać i zainstalować.

Nawet przy wykorzystaniu szybkiego internetu pobieranie jak i instalowanie poprawek zajmuje dużo czasu. Dobrze by było, aby Microsoft wypuścił Service Pack tak dla Windows 7 jak i Windows 8, który w swoim wnętrzu będzie zawierał tylko poprawki. Nie oczekujemy nowych funkcjonalności jak to było w przypadku systemu Windows XP. Takie paczki znacząco ułatwiłyby instalowanie aktualizacji dla systemów operacyjnych.

Chciałbym zatem zapytać się Was, drodzy czytelnicy i nie tylko, czy jesteście za tym, aby firma Microsoft wystosował odpowiednie paczki, inaczej zbiór poprawek dla systemów Windows 7 oraz 8? Jeżeli większość głosów będzie na „Tak”, poczynię dalsze kroki w realizacji tego celu. Sam nie jestem w stanie nic zdziałać, dlatego potrzebuję Waszej pomocy. Ankieta będzie dostępna przez 14 dni, do dnia 13 listopada 2013 roku.

Aktualizacja!

Jeżeli większość głosów po zakończeniu ankiety będzie na „Tak”, zostanie wystosowana internetowa petycja do siedziby firmy Microsoft, w której będzie można się podpisać. Im więcej podpisów, tym większa szanse na odniesienie sukcesu! Wszystkie informacje będą zamieszczone na dniach po zakończeniu ankiety, także śledźcie witrynę morfiblog.pl. Na samym początku wykonałem ankietę po to, aby zorientować się, czy jest w ogólne zainteresowanie w tym temacie.

Ankieta

[poll id=”3″]