Petition for Service Pack for Windows 7 and Service Pack for Windows 8

Petycja w sprawie Service Pack 2 dla Windows 7 i Service Pack 1 dla Windows 8

Czy są pakiety Service Pack?

Service Pack są to pakiety, które zawierają komplet aktualizacji przeznaczonych dla konkretnego systemu operacyjnego Windows z konkretnego okresu czasu. Niektóre wydania dodatkowo wprowadzały dodatkowe funkcjonalności do systemu.

Dlaczego Microsoft przestał wydawać pakiety Service Pack?

Firma Microsoft po wydaniu systemu Windows 8 zadecydowała, że nie będzie wydawać już pakietów Service Pack. W zamian użytkownicy otrzymają kolejne wersje systemu oznaczane odpowiednio 8.1, 8.2 itd.

Czy Windows 8.1 nie jest przysłowiowym Service Pack?

Nie. Aby instalacja aktualizacji Windows 8.1 ze sklepu Windows Store była możliwa, użytkownik musi najpierw pobrać ponad 1,5 GB poprawek przy pomocy narzędzia Windows Update. To zajmuje czas, szczególnie, jeżeli ktoś nie dysponuje odpowiednio szybkim łączem.

Czy w przypadku Windows 7 jest podobnie?

System Windows 7 posiada jeden dodatek Service Pack, pozostałe poprawki należy pobrać przy pomocy Windows Update.

Czego wymagacie od firmy Microsoft?

Chcielibyśmy, aby firma Microsoft wznowiła wydawanie dodatków Service Pack, ale tylko jako zbiór aktualizacji. Nie oczekujemy nowych funkcji, chcemy tylko aby znaczna część poprawek była dostępna z jednego miejsca.

Czy Service Pack ułatwiają aktualizowanie systemu?

Tak, i to w dużym stopniu. Zamiast pobierać partiami z Windows Update, można pobrać jeden duży plik za jednym razem i z jego poziomu zainstalować stosowne poprawki. Zyskujemy na tym czas.

Czy wystosowaliście w tej sprawie wniosek, pismo, petycje?

Tak, wystosowaliśmy internetową petycję, która jest dostępna pod tym linkiem. Zachęcamy wszystkich gorąco do składania podpisów.