Blog po dłuższej przerwie – kilka informacji

Jak zapewne zauważyliście, blog od lutego obecnego roku znajdował się w stanie hibernacji, jednak to nie oznacza, że jego rozwój został porzucony. Stagnacja była spowodowana pewnymi zawirowaniami życiowymi a jak sami doskonale wiecie, są sprawy ważne i ważniejsze. Na szczęście końcówka roku przynosi pewną stabilizację oraz przyszły rok zapowiada się mniej zwariowany niż obecny, więc znajdę czas na dalsze pisanie. Muszę przyznać, że taki okres, trochę wegetacyjny wyszedł mi na dobre. Spojrzałem na pewne sprawy pod innym kątem i planuje wprowadzić kilka zmian, które mam nadzieje poprawią odbiór prezentowanych na blogu treści oraz będę chciał być dla Was bardziej dostępny niż do tej pory.

Oto kilka zmian, które już wprowadziłem, ewentualnie chcę wprowadzić w przyszłości:

Znikają reklamy

Od pewnego czasu nie jesteście już częstowani żadnymi reklamami na blogu. Moja sytuacja finansowa pozwala bezproblemowo wspierać bloga, który już nie musi na siebie zarabiać.

Serwer głosowy oraz wspólne gry

Wpadłem na pomysł, nie wiem czy dobry, czy nie, aby uruchomić serwer głosowy TeamSpeak 3. Po co? Abyście mogli od czasu do czasu ze mną pogadać na żywo. Rozmowy zawsze kształcą, więc jest duża szansa, że ja się od Was czegoś nowego nauczę i oczywiście na odwrót. Wpadłem również na pomysł, aby od czasu do czasy zagrać wspólnie w jakaś grę pokroju Dota 2, Counter-Strike – czyli szeroko rozumiana integracja z czytelnikami a do komunikacji podczas gry będzie nam służył właśnie TeamSpeak. Serwer głosowy jest to również miejsce, gdzie sami czytelnicy będą mogli się poznać. Ta opcja zostanie uruchomiona w sylwestra.

Skąd jednak macie wiedzieć kiedy będę dostępny, a kiedy nie? Wszystkiego będziecie mogli się dowiedzieć z kalendarza, który znajduje się na tej stronie internetowej. Tam będę z wyprzedzeniem podawał informacje kiedy będę dostępny na serwerze TeamSpeak oraz tam będą pojawiać się informacje dotyczące nadchodzących publikacji, także polecam zerkać od czasu do czasu ;-).

Przepraszam za nieodpisywanie na maile

Wiele osób pisało do mnie w wielu sprawach i nie zawsze odpisywałem na Wasze wiadomości, za co najmocniej przepraszam. Taka sytuacja już nie będzie mieć miejsca.

Porzucam w całości usługi Google

Postanowiłem wraz z początkiem lutego porzucić wszystkie wykorzystywane przez siebie usługi Google, w tym pocztę, Youtube oraz serwis społecznościowy Google+. Wyjaśnienie dlaczego to robię znajdziecie na tej stronie internetowej. W związku z tym profil Morfiblog w serwisie Google+ przestaje być rozwijany i wszystkich chętnym zapraszam do polubienia jego odpowiednika w serwisie Facebook. Filmy, które znajdują się na Youtubie zostaną przeniesione na Vimeo.

Nowy system proponowania artykułów

Na dniach pojawi się nowy system proponowania przez Was artykułów, który będzie lepiej przeze mnie wspierany niż poprzedni. Teraz będę miał dużo więcej czas na analizę Waszych pomysłów i oczywiście ich realizację. ;-)

Póki co to są wszystkie zmiany, które chcę wprowadzić. Komentujcie je, podsuwajcie propozycje oraz odpowiedzcie, czy warto uruchamiać serwer głosowy, czy też nie. Wesołych świąt!